ششمین جلسه هم اندیشی دوشنبه های بیمه ای

جلسه هم اندیشی دوشنبه های بیمه ای 

ششمین جلسه هم اندیشی دوشنبه های بیمه ای استثناً در روز سه شنبه مورخ 21 خرداد ماه  در  تهران سالن شورا  دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیر کبیر با حضور سرکار خانم دکتر معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مجلس شورای اسلامی ، جناب دکتر محمد زاهد نیا معاونت فنی شرکت سهامی بیمه ایران ، جناب دکتر گودرزی معاونت روابط عمومی بیمه مرکزی ، جناب آقای کاظمی مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه کارآفرین و اعضا محترم هئیت مدیره انجمن های صنفی نمایندگان شرکت های بیمه و کارگزاران برگزار گردید.

✅ گزارش ششمین جلسه نشستهم اندیشی دوشنبه های بیمه ای با موضوع :[ ضرورت تعمیم بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی مورد نیاز هموطنان عزیز در شهر و روستا از منظر حفظ منافع ملی و خانوار ]
با حضور خانم دکتر آقا پور علیشاهی نماینده محترم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و جناب آقای دکتر زاهد نیا معاونت فنی شرکت بیمه ایران و جناب آقای گودرزی ، معاونت اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی ایران و جناب آقای کاظمی مدیریت بیمه های آتش سوزی بیمه کارآفرین و جمعی از اهالی رسانه تخصصی صنعت بیمه ، اعضا محترم هیت مدیره انجمن سراسری کارگزاران بیمه ، روسای انجمن صنفی سراسری نمایندگان بیمه ایران ، روسای کانون سراسری نمایندگان بیمه البرز ، عضو محترم هیئت مدیره انجمن شرکت های خدمات بیمه ای شرکت البرز ، ریاست محترم انجمن صنفی نمایندگان بیمه کارآفرین ، همکاران کارگزار و نماینده ، کارشناسان متخصص رشته ایمنی برگزار گردید.

✅ خانم دکتر آقاپور ، نماینده محترم مجلس ، ضمن تشکر از صنعت بیمه و شرکت بیمه ایران در پرداخت سریع خسارتهای زلزله زدگان و حادثه آتش سوزی بازار تبریز در کوتاهترین زمان از سوی شرکت بیمه ایران قدردانی و بیان داشتند که همین اقدام حرفه ای موجب اعتماد سازی نسبت به صنعت بیمه نزد صاحبان محترم اصناف در شهر تبریز شد و باعث افزایش تقاضای بیمه نامه های این رشته بعد از این واقعه شده است .

ایشان آمادگی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی را در پی گیریهای لازم برای اجابت درخواست های منطقی در راستای ارتقا و بهبود بازار بیمه را اعلام و تاکید نمودند : صنعت بیمه در حوزه آموزش عمومی و فرهنگ سازی بیمه در جامعه میتواند توانمند تر عمل نماید و قطعا با مشاهده پرداخت به موقع خسارتها از سوی بیمه ها ، مردم به تدریج استقبال بیشتری خواهند نمود .

ایشان ضرورت تشکیل کنسرسیومی از دولت – شرکت های بیمه و مردم را برای افزایش توانگری صنعت بیمه را ضروری دانستند و اشاره نمودند که در کشورهای توسعه یافته ، مردم پرداخت هزینه بیمه را یک نوع سرمایه گذاری میدانند اما در کشورهای در حال توسعه ، پرداخت حق بیمه را هزینه تلقی میکنند که اهالی صنعت بیمه با تلاش و صبوری لازمست این دیدگاه را تغییر دهند .

جناب آقای دکتر زاهد نیا ، با اشاره به نقاط قوت و ضعف بازار بیمه ، آمادگی شرکت سهامی بیمه ایران را در حوزه مدیریت ریسک و پرتفوی این رشته و تشکیل کنسرسیومی از شرکت های بیمه و توزیع جغرافیایی برای عرضه متقارن بیمه نامه ها اعلام و تاکید نمودند از ایده ها و طرحهای نو بیمه ایران استقبال میکند و برای تعمیم بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی علی رغم محدویت های موجود ، لازمست با خوش بینی و انرژی مثبت با همکاری اجزای صنعت به توسعه خدمات بپردازیم ، هموطنان ما از محصولات و خدمات مناسب همواره استقبال مینمایند و تاکید نمودند این نشست های هم اندیشی برای رشد بازار بیمه بسیار موثر است .

جناب آقای گودرزی ، معاونت روابط عمومی بیمه نیز با توضیح اینکه علی رغم محدودیت های بودجه تبلیغاتی ، خوشبختانه تبلیغات صنعت بیمه تا امروز در حد قابل قبولی بوده و روابط عمومی بیمه مرکزی با برخوردار از همکاران متخصص سعی در اثرگذاری بیشتر در فرهنگ سازی بیمه ای دارند و از این نشست ها استقبال مینماییم .

جناب آقای کاظمی ، مدیر آتش سوزی بیمه کارآفرین نیز ضمن تایید سخنان خانم دکتر آقاپور و آقای زاهد نیا ، تشکیل کنسرسیوم شرکت های بیمه و حمایت دولت را برای رشد یرتفوی آتش سوزی و خطرات طبیعی را چاره ساز دانستند و همکاری نهاد های شهری و روستایی همچون شهرداری ها را برای افزایش ضریب نفوذ بیمه بسیار موثر دانستند .

✅ مدیران تشکل های صنفی و همکاران بیمه ای نیز پیشنهادات ارزنده ای را مطرح نمودند که به تدریج سخنان این عزیزان در روزهای آتی منعکس میگردد .

✅ جلسه  بسیار پربار و مطالب بصورت واضح و صریح عنوان شدند و نکات مختلف فنی ،حقوقی ، بازاریابی و… مطرح که هر کدام در جای خود قابل بحث و ارزشمند است .

✅ اکثریت قاطع شرکت کنندگان ، تشکیل صندوق بلایای طبیعی را کاری اشتباه اعلام و آنرا موازی کاری با بیمه های بازرگانی دانستند و بر این عقیده اند که شرکت های بیمه و شبکه توانمند کارگزاری و نمایندگی با حمایت مجلس و دولت و در صورت افزایش تقاضای خرید بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی از سوی هموطنان توانایی عرضه بیمه نامه های جامع را دارند .
همه اعضا شبکه توزیع بیمه ، میزان کارمزد پرداختی را مناسب برای فعالیت وسیع نمایندگان و جبران هزینه دفاتر نمی دانند و اظهار نمودند با تورم موجود ، کارمزد توزیع محصولات بیمه ای در بازارهای خرد و خانوار پایین است و لازمست شورایعالی محترم بیمه نسبت به افزایش کارمزد این رشته تصمیم لازم را بگیرد .

✅ جلسه  از ساعت ۱۷ آغاز و ساعت ۲۰ به پایان رسید و بعلت هماهنگی با وقت نماینده محترم مجلس جلسه هم اندیشی بیمه ای در امروز سه شنبه تحت نام همان جلسه هم اندیشی دوشنبه بیمه ای برگزار شد.

✅جلسه پر محتوا بود و همکاران شبکه توزیع پیشنهاد ارسال گزارش هر یک از این جلسات را به مدیران ارشد دولتی و تصمیم گیرنده کشور و سهامداران شرکت های بیمه را مطرح تا آنها با نقاط ضعف و قوت شرکت های بیمه آشنا و برای اصلاح تهدیدهای بازار و مشکلات درونی شرکت های بیمه اقدام عاجل صورت پذیرد.

تصاویر
جلسه هم اندیشی دوشنبه های بیمه ای
نظر خود را بنویسید


Warning: date_format() expects parameter 1 to be DateTimeInterface, boolean given in /home/ftbimehi/public_html/wp-content/themes/eventchamp/include/event-modules.php on line 707
جزئیات رویداد
 • تاریخ شروع رویداد
  مهر ۲۳, ۱۳۹۸ 16:00
 • تاریخ پایان رویداد
  مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ 20:00
 • وضعیت
  منقضی شده
 • مکان
 • آدرس
  تهران- خیابان انقلاب بین پل کالج و چهار راه ولیعصر کوچه سعید دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیر کبیر طبقه پنجم سالن شورا
 • تلفن
  021-33883884
 • ایمیل
  info@ftbimeh.ir
 • فکس
  021-33884200