سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال 1398

نمایشگاه-کتاب-

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهرانسال 1398

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هرساله در  اردیبهشت در شهر بزرگ تهران برگزار می‌شود.

یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی در ایران برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است

اولین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال ۱۳۶۶ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا شد که تا سال ۱۳۸۵ برگزاری آن در همین مکان ادامه داشت.  نمایشگاه کتاب تهران در سال 1386 تا سال 1395 در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار گردید .

محل برگزاری بیست و نهمین دوره در سال 1395  به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در جنوب شهر تهران تغییر مکان یافت.

سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب نیز در سال ۱۳۹۶ در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شد اما در سال ۱۳۹۷ نمایشگاه کتاب مجددآ به مصلای امام خمینی تغییر مکان داد .

امسال ( 1398) سی ودومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره) تهران واقع در محله عباس آباد برگزار می گردد.

زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب از تاریخ در تاریخ 4 الی 14 اردیبهشت ماه 98 می باشد.

ساعات بازدید نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 8 شب است .

 

چگونه به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برویم:

آدرس مکان نمایشگاه : تهران- خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره)

در صورت داشتن خودروی شخصی

نکته حایز اهمیت : با توجه به اینکه نمایشگاه در مرکز شهر و در محله ای اداری برگزار می گردد پیدا کردن جای پارک کمی با مشکل روبرویتان خواهد کرد به همین دلیل بهتر است از وسایط نقلیه عمومی برای حضور در نمایشگاه استفاده کنید ولیکن  می توانید در خیابان های اطراف مصلا خودرو خود را پارک کنید یا از پارکینگ بزرگ بیهقی استفاده نمایید.

نکته مهم

 مصلی امام خمینی ( ره ) در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. پس پلاک خودرو خود را کنترل کنید .

در روزهای تعطیل، طرح زوج و فرد وجود ندارد و همچنین در روزهای غیر تعطیل، از ساعت ١٩ به بعد طرح زوج و فرد برداشته می‌شود.

عزیزانی که از سمت جنوب یا غرب تهران به نمایشگاه قصدآمدن داشته باشند  تا تقاطع اتوبان نواب به حکیم، در خارج از طرح زوج و فرد قرار دارند.

از سمت جنوب :

از طریق  اتوبان  شهید تندگویان یا اتوبان شهید چراغی، وارد اتوبان نواب شده تا خروجی بزرگراه حکیم شرق سپس وارد اتوبان حکیم شرق شده و بعد از گذر از تونل رسالت به مصلی بزرگ امام خمینی (ره) می رسید.

از سمت غرب:

از میدان آزادی وارد اتوبان جناح شوید . پس از رسیدن به بزرگراه حکیم، به سمت حکیم شرق حرکت کنید. پس از طی بزرگراه حکیم و عبور از تونل رسالت به مصلی بزرگ امام خمینی (ره) می رسید.
از سمت شرق:

چنانچه در هر یک از مناطق مختلف شرق تهران هستید خود را به بزرگراه رسالت برسانید، با طی کردن این  بزرگراه بعد از کذر از پل سید خندان و در انتهای غربی آن، به مصلی بزرگ امام خمینی (ره) خواهید رسید.

مترو
در نزدیکی مصلی تهران دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی وجود دارد. ایستگاه مصلی بر روی خط یک(قرمز) و ایستگاه بهشتی در محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) قرار دارد.  در صورت سوار شدن از سایر خطوط، می بایست با تعویض خط، به یکی از این دو خط یک یا سه وارد شده و سپس به سمت یکی از این دو ایستگاه حرکت کنید. البته تعداد قطارهای خط یک، بیشتر و مدت زمان انتظار تا رسیدن قطار بعدی در آن کمتر از خط سه است. ضمن این که برخی از ایستگاه های خط سه هنوز راه اندازی نشده اند.

اتوبوس

اتوبوس‌های مستقیم به مصلی از ایستگاه های: ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک، ایستگاه خاوران و بالعکس شامل خطوط زیر:

خط پایانه آزادی- سید خندان، خط میدان امام حسین-پایانه شهید بهشتی، خط بیمارستان امام خمینی-پایانه شهید بهشتی، خط انتهای بلوار ارتش- پایانه شهید بهشتی، خط میدان انقلاب-پایانه بیهقی، خط چهارراه خاقانی-پایانه شهید بهشتی، خط میدان رسالت-میدان ونک، خط میدان رسالت-میدان صنعت، خط رسالت-مطهری، خط فلکه سوم تهرانپارس-خیابان شهید مطهری و سامانه تندرو خط پنج BRT (پایانه علم وصنعت-پایانه بیهقی)

تاکسی

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می‌توانید از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب  می‌روند، استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

جزئیات رویداد
 • تاریخ شروع رویداد
  اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ 10:00
 • تاریخ پایان رویداد
  اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸ 20:00
 • وضعیت
  منقضی شده
 • مکان
 • آدرس
  تهران- خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره)